معایب دوربین لامپی

چکیده این مطلب: 

دیروز داشتم وب سایت دریچه دات کام را بررسی می کردم، متوجه شدم که خیلی از کاربرها سوالشون این است که دوربین لامپی چه معایبی دارد. تصمیم گرفتم این مطلب را بنویسم که در این مطلب از تجربیات خودم و تجربیات مشتری هایی که معایب دوربین لامپی را به ما گزارش داده اند صحبت کنیم.

1- محدودیت در تعداد روزهای ذخیره سازی

دوربین لامپی را نمی توان به دستگاه DVR و NVR وصل و برای ذخیره سازی تصاویر باید یک مموری را روی آن نصب کنیم. که بدلیل اینکه دوربین های لامپی معمولا نهایتا تا 128 گیگابایت مموری ساپورت می کنند. تعداد روز های ضبط ما خیلی محدود می شود.

 

2- تصویر 360 درجه یا پانوراما

بدلیل 360 درجه بودن تصویر این دوربین، جزئیات به خوبی قابل تشخیص نیست. در دوربین های معمولی و با سیم کیفیت تصاویر خیلی بالا تر است ئو جزئیات به راحتی قابل تشخیص است.

 

3- مشکل در راه اندازی 

راه اندازی دوربین های لامپی icsee نسبت به دوربین های لامپی v380 خیل سخت تر است. اگر نمی خواهید در راه اندازی این دوربین ها به مشکل نخورید حتما از دوربین v380 استفاده کنید.

 

4- سخت بودن تشخیص دوربین خوب از بد

بعضی فرشندگان دوربین لامپی یک مگا پیکسل را با اسم دو مگا پیکسل می فروشند و حتی روی آن برچسب دو مگاپیکسل نیز قرار میدن که برای یک کاربر غیر فنی تشخیص دادنش خیلی سخت است.

(اگر دوست ندارید برای انتخاب این نوع دوربین ها به مشکل بخورید، می توانید از مجموعه ما این دوربین را خریداری کنید، مجموعه دریچه از روز اول فقط محصولات با کیفیت ارائه می دهد)

 

5- دید در شب ضعیفتر نسبت به دربین لامپی

دید در شب این نوع دوربین ها نسبت به دید درشب دوربین های باسیم ضعیف تر می باشد.

 

6- نصب در سقف

به دلیل اینکه این نوع دوربین ها به سقف نصب می شوند و همچنین بخاطر 360 درجه بودن تصویر نمی توان به آن مانند دوربین های معمولی زاویه داد.

 

7- دوربین مخفی

دوربین لامپی به عنوان یک دوربین مخفی شناخته می شود، بنابر این نمی توان از این دوربین در اماکن عمومی استفاده کرد. قبلا دوربین لامپی در دیجی کالا به فروش می رسید ولی بخاطر معروفیت به اسم دوربین مخفی از سایت خود حذف کرد.

 

8- مشکل نصب در ارتفاع

بدلیل 360 درجه بودن لنز این دوربین و پایین بودن کیفیت این دوربین نسبت به دوربین معمولی نمی توان از آن در ارتفاع استفاده کرد.

 

9- ذخیره سازی تصاویر روی مموری

بدلیل اینکه تصاویر روی مموری ذخیره می شوند و مموری درون دوربین قرار می گیرد با دزدی شدن دوربین تصاور ضبط شده نیز از دست خواهیم داد.

 

10- امواج وای فای

از آنجایی که این دوربین بی سیم می باشد و برای انتقال تصویر باید از وای فای استفاده کند، در اطراف دوربین مدام اشعه وای فای وجود دارد.

 

11- بدنه پلاستیکی

بدنه دوربین لامپی پلاستیکی است و نمی توان از این دوربین برای فضاهای بیرونی استفاده کرد، ان دورذبین برای فضای داخلی طراحی شده است و ضد آب نیست.

جمع بندی: 

بعضی از این همه معایب برای بعضی کاربران محاسن حساب می شود و نمی توان گفت که عیب حساب می شوند. قیمت این نوع دوربین ها نسبت به دوربین های معمولی نیز باید در نظر بگیرم که قیمت مناسب تری دارند.

اگه موردی هست که اینجا گفته نشده است خوشحال می شوم که در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نه =